top of page

MiaÅ‚am zaledwie parÄ™ lat, kiedy moja mama wraz z babciÄ… po raz pierwszy przyprowadziÅ‚y mnie pod drzewo. Jest ukryte w lesie za strumykiem, kawaÅ‚ek od bocznej drogi. ByÅ‚ to „Kangur”, ukochany buk mojej babci Ewy. Posiada wyjÄ…tkowÄ… moc speÅ‚niania marzeÅ„.
ChcÄ…c zachować historiÄ™ mojej rodziny i „Kangura”, stworzyÅ‚am kapsuÅ‚Ä™ czasu. Zawiera ona archiwalne zdjÄ™cie babci Ewy oraz aktualne fotografie mnie i mojej mamy. Wszystkie trzy pozujemy  przy „Kangurze”.  WÅ‚ożyÅ‚am tam również zdjÄ™cia porównujÄ…ce wyglÄ…d drzewa z lat 1987 oraz 2021, jak i list do znalazcy, opisujÄ…cy nasze relacje z bukiem. KapsuÅ‚Ä™ wraz z zwartoÅ›ciÄ… umieÅ›ciÅ‚am w samym „sercu drzewa”, w niewielkiej, naturalnie powstaÅ‚ej wnÄ™ce. NastÄ™pnie wypeÅ‚niÅ‚am dziurÄ™ kamieniami i zaprawÄ… murarskÄ…. DziaÅ‚ania w ramach projektu sÄ… dla mnie  uzupeÅ‚nieniem mojej pracy „Kangur” z 2019 roku, która dotyczy bezpoÅ›rednio mojej babci Ewy i nawiÄ…zuje do tych samych wspomnieÅ„.

 

Praca zrealizowana w 2021 roku. KapsuÅ‚a czasu zawiera fotografie o wymiarach 7,5 x 10,5 cm (schowane do szczelnego woreczka strunowego) oraz  wydrukowany i zalaminowany list do znalazcy. Dokumentacja pracy zawiera dokÅ‚adne fotografie każdego przedmiotu umieszczonego w kapsule, jej samej
oraz całego procesu wkładania kapsuły do drzewa.

bottom of page